Прес-конференція з теми "Шлюб за добу" зібрала представників ЗМІ у прес-центрі клубу "Журналіст"

Сьогодні, 16.05.2017 року в стінах запорізького прес-клубу пройшла прес-конференція з питань висвітлення функціонування пілотного проекту Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» на території Запорізької області.

На початку розмови з представниками преси, Олексій Долгополов – в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області наголосив на тому, що наша область не перша, де стартував даний пілотний проект. Так, спочатку він був впроваджений в основних туристичних містах і на територіях, розташованих у зонах АТО, для того, щоб дати можливість мешканцям цих територій швидко отримати легальні українські документи про реєстрацію шлюбу без необхідності їздити по кілька разів.

Досить швидко цей пілотний проект став завойовувати популярність і поширюватися  територією всієї України. Так, 6 квітня він нарешті прийшов і до нашого регіону и з того часу вже 13 пар скористалися даною послугою.

«Сервіс був покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним і був спрямований на запровадження швидкої та зручної процедури укладення шлюбу, а саме за добу» - наголосив у своїй промові Сергій Нікітенко –  Заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації  — начальник Управління державної реєстрації. Тепер, якщо ви закохалися з першого погляду, то вам не доведеться довго обдумувати, подавати заяву і чекати кілька місяців, щоб одружитись. Ви берете паспорт, кохану і одразу можете бігти до РАЦСу.  Цей проект передбачає відхід від старих бюрократичних радянських норм, які діють донині і примушують українців, подавши заяву, чекати щонайменше 30 днів.

А заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Світлана Усенко надала пресі роз’яснення як скористатися новим сервісом від Міністерства юстиції України та таки зареєструвати власний шлюб за 24 години. А також ознайомила присутніх з переліком необхідних документів та нюансами самої процедури.

На завершення, Олексій Долгополов наголосив, що сьогодні ми вже можемо сміливо та впевнено говорити про те, що «шлюб за добу» є популярною послугою, довгоочікуваною, адже з моменту старту пілотного проекту на території України, до наших відділів ДРАЦС постійно надходили звернення на гарячу лінію з питанням, коли планується втілення цієї ініціативи Міністерства юстиції у нашому регіоні. Досить високий попит зрозумілий. Адже найвагомішими плюсами «шлюбу за добу» – є, без сумніву, час та зручність. Адже, якщо майбутній чоловік за тиждень буде, наприклад, в АТО, або з інших причин ви хочете якомога швидше узаконити стосунки – чекати місяць зовсім не хочеться. Тож сподіваємось, що інтерес та  ця позитивна динаміка будуть зберігатися й надалі.

Чат відділу ДРАЦС